Úvod » Jak správně vybrat?

Jak správně vybrat?

Výběr samolepek podle barvy stěny

Vybíráte tu pravou samolepku na zeď? Měli byste zohlednit i barvu stěny, na kterou ji budete lepit. Pokud váháte, zda vámi zvolená nálepka bude ta pravá, a bude ladit s pokojem, zde máte několik tipů na vhodné barevné kombinace.

Barvy mají vliv na naší psychiku, emoce a pohodu. V interiérech se už dávno hojně používají kromě bílé i jiné barvy, a to jak pestré, tak i tlumenější. Takže i když nemáte doma zdi pouze bílé, nevadí, ke každé barvě se najde vhodná samolepka. Pro kombinace jsou vžitá určitá pravidla, která vám mohou pomoci. Ovšem klidně se řiďte vlastními pocity, a vyberte si samolepku, která vás nejvíce zaujala. Je to na vás.

Připravili jsme si pro Vás přehled základních barev, jejich působení na člověka. Ke každé barvě stěn jsou přiřazeny i nejvhodnější barvy samolepek.

Bílá

Bílá barva navozuje pocit bezpečí, čistoty a prostoru. Místnost prosvětlí a opticky zvětší. Je neutrální, a lze ji dobře kombinovat.
Vhodná barva samolepky: všechny barvy

 

Hnědá

Hnědá je barvou země. Může působit přízemně až nudně, ovšem kombinace s jinými odstíny a barvami jí dodávají na atraktivnosti. Hodí se do místností s dostatkem denního světla, především do obývacího pokoje.
Vhodná barva samolepky: bílá, červená, modrá, zelená

 

Modrá

Modrá barva dokáže navodit pocit klidu a harmonie, podporuje soustředění. Světle modrá působí svěže, tmavě modrá zase útulně a opticky zmenšuje místnost. Hodí se nejvíce do ložnice a dětského pokoje.
Vhodná barva samolepky: bílá, černá, žlutá, červená, oranžová

 

Zelená

Zelená je barva přírody. Uklidňuje, zmírňuje napětí a zvyšuje soustředění. Hodí se do místností, kde pracujeme, ale obecně bude slušet každému pokoji. Nejvíce se využívá v obývacích pokojích, koupelnách nebo pracovnách.
Vhodná barva samolepky: bílá, černá, hnědá

 

Žlutá

Žlutá barva přináší optimismus a radost. Opticky místnost zvětšuje a rozjasňuje. Jde o univerzální barvu do každé místnosti.
Vhodná barva samolepky: bílá, černá, hnědá, modrá, zelená

 

Červená

Červená barva má povzbuzující a stimulující vliv. Je dynamická a akční. Hodí se do místností, kde chceme zvýšit pozornost a výkonnost. Také povzbuzuje chuť k jídlu. Ideální je tedy do jídelny a do kuchyně. Slušet bude i obývacímu pokoji.
Vhodná barva samolepky: bílá, černá

 

Oranžová

Oranžová barva dodává chuť do života. Její účinky jsou někde mezi žlutou a červenou. Místnost opticky projasní, hodí se i do menších pokojů. Velmi dobře vypadá v jídelně a v obývacím pokoji.
Vhodná barva samolepky: bílá, černá

 

Fialová

Fialová barva dodává duchovní sílu, dokáže nás inspirovat. V moderních interiérech je stále oblíbenější. Velmi dobře se hodí do obývacího pokoje a do ložnice.
Vhodná barva samolepky: bílá, černá


Stále tápete? Napište nám, pokusíme se Vám pomoci při výběru té nejvhodnější nálepky.

Jsme tu pro Vás

nalepimeto.cz
+420 722 788 143
info@nalepimeto.cz