APLIKACE NÁLEPKY
Jak aplikovat samolepku na zeď
 
 
 
 
 
 
Pořídili jste si u nás krásnou samolepku na zeď, a nevíte, jak ji správně nalepit? Zde se dozvíte, jak na to, a jak zajistit, že vám samolepka na zdi dlouho vydrží, a bude stále pěkně vypadat.

Samolepky jsou určeny k aplikaci v interiéru. Pokud ji přece jen nalepíte na venkovní zeď, bude mít nálepka krátkou životnost a brzy se sloupne. Trvanlivost samolepky je dána kvalitou použitého lepidla na lepící ploše. Nesmíte ji nalepit na zeď vlhkou, čerstvě natřenou nebo s nerovným povrchem. Základem je tedy hladký, odmaštěný a rovný povrch, a pak to nemusí být jenom zeď. Samolepky se budou krásně vyjímat na plochách skleněných, kovových, plastových, na obkladech, dlaždicích nebo na nábytku.

Nálepku doporučujeme nalepovat pouze jednou. Při opětovnému odlepení a nalepení dochází ke snížené přilnavosti díky opotřebení lepící části samolepky. Proto se nejdříve dobře rozmyslete, kam vybraný motiv umístíte.

Motiv nálepky má lepivou stranu překrytou voskovým papírem. Jestliže se samolepky skládají z více částí, jsou na papírovém archu rozřezány na jednotlivé kousky. Při nalepování samolepky na zeď odstraníme spodní voskovou papírovou vrstvu, a odhalí se nám tak lepivá strana samolepky (viz Obrázek 1).

 

Obrázek 1: Nálepka po odlepení z podkladového papíru

 

Celá samolepka se opatrně přitiskne na zeď. Nejlépe, pokud budete postupovat směrem shora dolů. Po nalepení přitlačte samolepku ke zdi, od středu motivu ke stranám. Jako hladítko můžete použít třeba kreditní kartu, nebo jiný rovný předmět z umělé hmoty. A dílo je hotovo!

Některé samolepky, které obsahují text, mají pomocný podkladový papír, který nelepí, a drží vše pohromadě. Jde o to, aby při přenášení a aplikaci zůstaly jednotlivé části tam, kde mají, a samolepka nedošla k újmě. Po nalepení už pak zbývá pouze tento papír odstranit. To dělejte opatrně, postupujte od některého z horních rohů, nejlépe pod ostrým úhlem, aby samolepka zůstala pevně přichycena ke zdi. Pokud by se spolu s podkladovým papírem začal odlupovat i motiv, ještě jednou a pořádně přitlačte nálepku i s fólií a zeď, a přejíždějte hladítkem.

Ve zkratce?

1) Smotaný arch nejdřív nechte přes noc odležet, ať je povrch rovný.
2) Odlepte část nálepky z podkladového archu a nalepte dle předlohy či vlastní představy na vhodnou plochu.
3) Dávejte si pozor, aby se Vám k sobě nepřilepila nálepka lepící stranou.
4) Po nalepení motiv uhlaďte vhodným předmětem (např. kreditní karta) - pamatujte, čím více budete na nálepku tlačit, tím hůř Vám půjde nálepka následně ze zdi odlepovat (při opravdu pevném přejezdu s sebou nálepka může vzít také kousky barvy).
5) A je hotovo!
 
 
 
 

Stále Vám není něco jasného? Napište nám, rádi poradíme!

Jsme tu pro Vás

nalepimeto.cz
+ 420 722 788 143
info@nalepimeto.cz